Rok wydania: 2015.
Ilość odcinków: 12.
Tytuł alternatywny: デス・パレード.
Gatunki: Dramat, kryminały/zagadki/tajemnice.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeśli ktoś z Was kiedyś zastanawiał się co się dzieje z ludźmi po śmierci, to w tym anime dowiecie się wszystkiego na ten temat. Ludzie trafiają do baru o nazwie "Quindecim", gdzie spotykają mężczyznę o białych włosach i niezwykłych oczach, który proponuje im grę, aby mogli opuścić to miejsce. Jak można się domyśleć wielu ludzi sprzeciwia się temu, gdyż jest to gra na śmierć i życie. Z takimi informacjami od szanownego pana barmana możemy zacząć grę, która za każdym razem wygląda inaczej, ponieważ w to co będziemy grać jest zależne od tego co wylosowaliśmy za pomocą wielkiego, czerwonego przycisku. Jako widzowie dowiadujemy się później, że nasz kochany barman to Decim i jego zadaniem jest osądzać ludzi, właśnie za pomocą tej gry. Jeśli dany człowiek ma iść do pustki to wtedy jest stracony na zawsze, jednak może też przejść reinkarnację gdy tylko trafi do nieba.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Postacie:
-Decim デキム :
Jest mężczyzną o białych włosach i niezwykłych, błękitnych oczach. Decim jest barmanem w Quindecim, którego poznajemy już w pierwszym odcinku. Wydaje on osądy zmarłym ludziom przez co jest nazywany sędzią, jednak jest istotą, która nigdy nie żyła i nigdy nie umrze. Takie osoby to arbitry. Wydawałoby się, że nie ma uczuć tak jak pozostali, lecz wszystko się zmienia gdy zaczyna mu asystować dziewczyna o imieniu Chiyuki. Kolekcjonuje manekiny, czyli dusze ludzi, których osądził. Jego "hobby" przeraża większość ludzi. Poza tym jest także dobrym barmanem, ponieważ robi naprawdę dobre drinki, które uwielbia Nona.
-Chiyuki 知幸:
Na początku nie ma imienia i nic nie pamięta. Większość z osób nazywa ją "czarnowłosą kobietą". Jednak później Nona nadaje jej imię. Ma czarne włosy z białym pasemkiem na grzywce. Jej kolor oczu to magenta. Chiyuki jest asystentką Decim'a, gdyż ten nie potrafił jej osądzić, ponieważ wszystko pamiętała. Po dłuższym czasie przebywania w tym zwariowanym świecie, jej skóra zaczyna się kruszyć i staje się zwykłym manekinem, przez co Decim chce ją szybko osądzić. Uwielbia książkę "Chavvot", zainspirowała ją do zaczęcia przygody z łyżwiarstwem figurowym.
-Ginti ギンティ:
Jest barmanem w Viginti, jak również arbitrem. Ginti to mężczyzna. Jego kolor włosów to czerwony z pomarańczowymi pasemkami w niektórych miejscach. Ma złoty kolor oczu. Nie występuje we wszystkich odcinkach. Ma kota o imieniu Memine. Zbiera lalki kokeshi, które są duszami osób osądzonych.
-Oculus オクルス:
To on stworzył cały system arbitrów. Jest na pozycji Boga w tym świecie. Oculus to stary mężczyzna z różowymi włosami oraz charakterystyczną brodą, przypominającą kwiat. Ma czarne oczy, które przypominają oczy kota.
-Clavis クラヴィス:
Jest operatorem windy. Nie wnosi nic większego do fabuły, pomimo tego jest dość ciekawą postacią. Clavis to mężczyzna o niespotykanym kolorze włosów. Jego włosy mają kolor miętowy z pasemkiem blondu oraz lekkiego różu bardziej z tyłu. W uszach posiada kilka piercingów. Nie wiadomo czy jest arbitrem.
-Nona ノーナ:
Jest szefem Decim'a i Ginti'ego. Mieszka w świecie o nazwie "Nona Ginta". Nona to kobieta o kolorze włosów niebieskiego lub morskiego niebieskiego. Ma fioletowe oczy. Uwielbia drinki Decim'a.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ocena fabuły:
To anime jest dość ciekawe. Dotychczas nigdy nie spotkałam się z anime, w którym tak byłyby przedstawione sprawy życia pośmiertnego. Oglądając Death Parade, ciągle chciałam zobaczyć kolejny odcinek, więc ten serial na pewno wciąga. Miłe jest to, że możemy zobaczyć różne rodzaje gier, w które zagrają osądzane postacie. Myślę, że fabuła tego anime jest bardzo ciekawa i na pewno nie znudzi widza.
Ocena postaci:
Każda z postaci jest inna. Do każdej z nich można się przywiązać. Osobiście lubię oglądać anime, w których można popatrzeć na ładnych facetów, a pomimo tego, że tutaj takowych nie było to jednak i tak przyjemnie się oglądało. Najbardziej zżyłam się z Decim'em i Clavis'em, i z wielką chęcią patrzałam na ich losy. Pomimo tego, że Clavis'a dużo tu nie było, to jednak sprawiało to, że był on jeszcze bardziej tajemniczy. Bardzo podobały mi się reakcje niektórych postaci gdy były osądzane. To było takie naturalne i sądzę, że gdybym trafiła do takiego miejsca zachowałabym się w podobny sposób.
Ocena kreski:
Nigdy nie obejrzałabym anime z brzydką kreską, więc gdy wybierałam Death Parade musiałam zobaczyć jego kreskę. Znam anime z ładniejszą kreską, ale ta nie jest najgorsza. Jest po prostu ładna i więcej chyba dodać nie mogę. Projekty postaci bardzo mi się spodobały, więc to na pewno pójdzie na plus kreski.
Ocena muzyki:
Jakoś specjalnie nigdy nie zwracam uwagi na muzykę w anime, jednak tutaj była ona bardzo klimatyczna. Opening może wydawać się trochę nie pasujący do całej tematyki anime, jednak gdy przeczytamy jego tekst stwierdzimy, że pasuje. Na początku bardzo mnie on denerwował, później się przyzwyczaiłam i nawet go polubiłam.
Opening~
Cała ocena anime:
Death Parade jest niewątpliwie ciekawym anime z ładną kreską, dobrą oprawą muzyczną, niepowtarzalnymi postaciami i niespotykaną fabułą. Anime ogląda się przyjemnie, więc polecam je fanom takiej tematyki. Ja pomimo tego, że nie przepadam za takim czymś, oglądałam to z wielkim zainteresowaniem i sądzę, że mogliby zrobić trochę więcej odcinków niż dwanaście. Cóż... Może kiedyś wyjdzie drugi sezon.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz